Leží u zdi úzkého tmavého sklepa, na jednoduchém regálu o šesti řadách. Na jejich povrchu ulpívá světle hnědý hliněný prach, do místnosti míří narušené korkové zátky. Na první pohled je zřejmé, že tyhle kdysi tmavě zelené a hnědé lahve už mají něco za sebou. Skoro 130 roků, během kterých byly čtyři desítky let zakopány v zemi, vykonalo své.

Mimořádně vzácný vinný poklad teď dozrává pod bývalým úřednickým domem hradního a zámeckého areálu v Bečově nad Teplou. Ve tmě a při teplotě sedm stupňů Celsia, důkladně skrytý a hlídaný, působí na první pohled obyčejně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • 136 lahví vína, koňaku, šampaňského a portského, pocházejících z konce 19. století a uložených ve sklepení hradního komplexu v Bečově nad Teplou, má podle posledního expertního posudku cenu třicet milionů korun.
  • Památkáři musí co nejdříve rozhodnout, jak s víny, nalezenými v roce 1985 spolu s objevením slavného relikviáře svatého Maura, naloží.
  • S nejvzácnější sbírkou archivních vín v Evropě mají pomoci vinaři z Francie, znalci přímo ze slavné značky Château d'Yquem, které je ve sbírce deset lahví.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.