Ekonom a bankéř Pavel Kysilka rozdělil československou měnu, zavedl novátorský způsob, jakým centrální banka hlídá inflaci, a také vedl pět let největší finanční ústav v zemi, Českou spořitelnu. Loni dostal od ministra financí Andreje Babiše za úkol vymyslet reformu systému, kterým stát podporuje export. Dnes se chce plně věnovat svému vlastnímu projektu − 6D Academy, vzdělávacímu centru, které má pomáhat manažerům připravit se na digitální dobu. "Česko takový typ vzdělávání potřebuje jako sůl," říká v rozhovoru pro HN.
HN: Nedávno jste skončil v čele dozorčích rad České exportní banky (ČEB) a Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB). Ministr Babiš si přitom sliboval, že provedete očekávanou reformu státní podpory exportního financování. Co se stalo?
Moje mise měla dvě fáze. Za prvé připravit transformační projekt pro instituce státní podpory exportu. Druhá fáze měla být její realizace. První fázi jsem myslím splnil − s velkou pomocí ekonoma Miroslava Zámečníka. Byla to primárně jeho práce. Dosud však nepadlo rozhodnutí na úrovni státu a akcionářských ministerstev, kudy se vydají. Další setrvávání jsem pro sebe viděl jako ztrátu času. To bych tam jen vysedával a pobíral odměnu, to není můj styl a nikdy nebyl. Jsem přesvědčený, že tyto instituce již nemohou fungovat v současném uspořádání.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?
Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru