Ekonom a bankéř Pavel Kysilka rozdělil československou měnu, zavedl novátorský způsob, jakým centrální banka hlídá inflaci, a také vedl pět let největší finanční ústav v zemi, Českou spořitelnu. Loni dostal od ministra financí Andreje Babiše za úkol vymyslet reformu systému, kterým stát podporuje export. Dnes se chce plně věnovat svému vlastnímu projektu − 6D Academy, vzdělávacímu centru, které má pomáhat manažerům připravit se na digitální dobu. "Česko takový typ vzdělávání potřebuje jako sůl," říká v rozhovoru pro HN.

HN: Nedávno jste skončil v čele dozorčích rad České exportní banky (ČEB) a Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB). Ministr Babiš si přitom sliboval, že provedete očekávanou reformu státní podpory exportního financování. Co se stalo?

Moje mise měla dvě fáze. Za prvé připravit transformační projekt pro instituce státní podpory exportu. Druhá fáze měla být její realizace. První fázi jsem myslím splnil − s velkou pomocí ekonoma Miroslava Zámečníka. Byla to primárně jeho práce. Dosud však nepadlo rozhodnutí na úrovni státu a akcionářských ministerstev, kudy se vydají. Další setrvávání jsem pro sebe viděl jako ztrátu času. To bych tam jen vysedával a pobíral odměnu, to není můj styl a nikdy nebyl. Jsem přesvědčený, že tyto instituce již nemohou fungovat v současném uspořádání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru