Ta černá věc za dveřmi je růžová budoucnost, která nás v oboru počítačové bezpečnosti v roce 2017 čeká. Nedá se realisticky očekávat, že by se situace oproti loňskému roku zásadně zlepšila, spíše naopak. Co konkrétně nás podle mého soudu letos čeká?

Mnohem častější DoS útoky

Loni došlo k největším DoS útokům (zahlcení serverů nelegitimními požadavky) v dějinách. Za všemi stojí Mirai, botnet, který vyhledává a zneužívá špatně zabezpečené domácí routery, IP kamery a podobná zařízení. Jeho zdrojový kód je volně dostupný, je možné ho snadno vylepšit a zneužitelných zařízení bude spíše přibývat než naopak. Je téměř jisté, že se dočkáme dalších "největších" útoků, ale nebezpečí je v těch malých. Pokud terčem bude normální web nebo služba, ne jeden z internetových gigantů, stačí relativně malé množství zneužitých zařízení. Podobný útok si může nyní koupit kdokoliv za pár tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru