Teroristické hnutí Hamás mělo plán, jak získat tajné informace prostřednictvím internetu a sociální sítě Facebook. Příslušníci islamistického Hamásu, ovládajícího palestinské Pásmo Gazy, se přitom vydávali na internetu za krásné mladé dívky.

Údajné dívky, za kterými se skrývali vousatí džihádisté, se seznamovaly s izraelskými vojáky tak, že jim psaly na Facebooku. Prý přitom většinou používaly bezvadnou hebrejštinu a slang běžný mezi mladými Izraelci. Část z příslušníků Hamásu také tvrdila, že jsou cizinkami na návštěvě židovského státu. Po konverzaci následovala výměna fotografií a výzva k dalšímu kontaktu. Voják si měl stáhnout do svého mobilu aplikaci pro výměnu zpráv a videohovory − například YeeCall nebo Wowo Messenger.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.