Různé názorové skupiny uvnitř sociální demokracie se aktuálně přetahují o důležitý post volebního manažera. To mimo jiné znamená, že premiérův blízký spolupracovník Tomáš Prouza nemá pozici tak jistou, jak se jevilo na podzim. Nahradit ho může starosta Náchoda a poslanec Jan Birke.

Předseda Bohuslav Sobotka (ČSSD) chtěl svého klíčového spolupracovníka a tajemníka pro evropské záležitosti Prouzu do role volebního manažera dosadit již v prosinci, zatím ale nepřesvědčil dostatek kolegů z předsednictva. "Na oficiálním jednání zatím o této věci vedení strany nerozhodlo, nevedli jsme podrobnější diskusi, ale myslím, že nás to čeká ve velmi blízké době," konstatoval předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.