Začal nový rok a investoři se začínají ptát, co v něm čeká pražskou burzu. Pohled do kalendáře prozradí, že bude poměrně hektický volební rok. Vše odstartují dubnové volby ve Francii, následuje zářijové hlasování v Německu a zřejmě uvidíme i předčasné volby v Itálii. Ve třech klíčových zemích eurozóny tak může dojít k výrazným změnám.

Parlamentní volby čekají v říjnu i Česko. Sociální demokraté půjdou opět do voleb s plánem na zavedení sektorových daní v utilitách a bankovním i telekomunikačním sektoru, což by výrazně ovlivnilo i pražskou burzu. Tyto firmy totiž tvoří přibližně 80 procent celkové hodnoty všech akcií na burze. Případné náznaky výraznějšího růstu preferencí ČSSD mohou na trhu způsobit nervozitu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru