Dělal práci, kterou většina lidí zná z kriminálních seriálů. Chytal zloděje, kteří vykradli hospodu, byt nebo si přisvojili auto. Osvědčil se a za necelé dva roky mohl přejít z "majetku" na násilnou trestnou činnost. Sebevraždy, podezřelá úmrtí, znásilnění, loupeže, ublížení na zdraví až po vraždu, které se v letech 2010−2012 na Zlínsku udály, vyšetřoval na pozici operativce Daniel Kafka.

"Je to práce v terénu mezi lidmi − většinou ze společenského dna. Chodil jsem po hospodách i do bordelů, občas jsem někomu něco strčil nebo dobil kredit v telefonu, abych získal potřebné informace. Byl jsem pořád potrhaný, protože běžně skáčete po střechách, vykopáváte dveře a s někým se perete," přibližuje svoji tehdejší pracovní náplň svalnatý čtyřicátník s ostře řezaným obličejem. Je to přesně ten typ, který odpovídá všeobecné představě policajta z kriminálky. Pro ni sympatický rodák z valašského Slavičína pracuje i v současnosti, přestože se už skoro pět let pohybuje na vozíku.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?