Když chce podnikatel z Milána nebo jiných míst na ekonomicky silném severu Itálie dovézt zásilku ze zámoří, nabízí se mu přístav v Janově. Od Milána ho dělí jen 150 kilometrů, tedy pár hodin cesty. Jenže firmy z italského severu, který je hospodářským motorem celé země, využívají raději vzdálený nizozemský přístav Rotterdam nebo belgické Antverpy. Z blízkého Janova může doprava trvat i tři dny, z Rotterdamu to dopravci zvládnou za 24 hodin. Problémy Janova jsou přitom typické pro celou Itálii.

"Velká část zboží určeného pro jih Evropy se vykládá v přístavech na severním pobřeží kontinentu a na jih se dostává po souši," libují si švýcarské železnice, které na současném stavu vydělávají. Z jejich firemního magazínu cituje italský deník La Stampa.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.