Některé automobilky jsou přeborníky v hledání a zaplňování skulin na trhu. Díky tomu pak vznikají nové kategorie automobilů, třeba takzvané allroady. Na ně existuje jednoduchý recept − vezměte běžné kombi, postavte ho na vyšší podvozek a přidejte ochranu karoserie do terénu. Rázem se zalíbíte lidem vyznávajícím (nebo alespoň předstírajícím) aktivní životní styl. Průkopníkem těchto kříženců je německé Audi, které svůj model A6 allroad úspěšně nabízí už 18 let. Konkuren­ční Mercedes-Benz se rozhodl s výrobou podobného modelu začít až teď. Na silnice a polní cesty míří jeho nový E AllTerrain.

Že pro něj konstruktéři ve Stuttgartu použili stejné osvědčené prvky, je patrné na první pohled. Model vychází z kombi třídy E, která se představila loni. Sám o sobě pohledný vůz s nápadnými světlomety a dynamickým profilem karoserie dostal navíc plastové lemy kolem blatníků a ochranu proti přírodním nástrahám v kovovém designu na prazích, přídi i zádi. Nový je také nárazník. Speciální doplňky pak nejlépe vyniknou v některé z výraznějších barev, jako je například sytě červená.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.