Do nového roku si mnozí z nás dávají předsevzetí: co budeme dělat lépe, jak se budeme chovat k sobě i ostatním a jak vůbec zlepšíme vše, co se vlastním úsilím spravit dá. Obdobně k tomu přistupují státy − sice si předsevzetí dávat nemohou, mohou se ale snažit o zlepšení třeba finanční situace prostřednictvím velkých daňových reforem. Ty zahájily nový rok například v Chorvatsku či Kolumbii. Na jejich přijetí pak letos mohou čekat také obyvatelé Spojených států, Brazílie či Mexika.

Daňové změny menšího rozsahu pak doprovázejí zahájení roku prakticky ve většině zemí světa. Maďarsko například zavedlo devítiprocentní daň z firemních příjmů − aktuálně nejnižší daní v Evropě chce nalákat investory.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru