Děti ze základních škol v Praze 9 sváží každých 14 dní autobus do dílen Střední odborné školy stavební a zahradnické. V rámci polytechnické výuky se tam učí pracovat se dřevem nebo vyrábějí stojánky ze železa.

Praha chce už tento rok otevřít dalších dvacet zmodernizovaných dílen na středních školách, od září by se k výuce dílen připojilo více základních škol. Do dvou let mají být součástí výuky v celé republice.

Hlavní město tak reaguje na malý zájem žáků o technické a přírodovědné obory i řemesla. Mladí lidé pak chybí firmám.

"Praha je v tom nejdále, hodně se snaží, aby spolupráce základních škol s těmi středními fungovala," uvádí předseda Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček.

V článku se dále dozvíte

  • Praha během roku zmodernizuje prostory i vybavení pro výuku dílen na dvaceti středních školách. Od září by do nových prostor docházely děti ze základních škol.
  • Postupně by se práce s různými materiály, nářadím, ale i s moderními IT technologiemi měla stát součástí vzdělávacích plánů základních škol po celé republice.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.