Spisovatel Erle Stanley Gardner a jeho geniální advokát Perry Mason svým čtenářům nikdy neopomněli detektivní příběhy zpestřit odkazem na zásadní precedentní rozhodnutí, která s sebou přinášela další překvapivé zápletky. Občas takovým precedentům čelil sám Perry Mason pod palbou otázek a ironických úšklebků svého věčného rivala, státního návladního Hamiltona Burgera.

V době, kdy se příběhy Perryho Masona na přelomu 60. a 70. let minulého století začaly hojně vydávat i u nás, jsem je rád četl. I když později jsem je jako student právnické fakulty vnímal už spíše s lehkým, až přezíravým nadhledem, coby vtipnou literární fikci, nekonečně vzdálenou naší realitě. To se mi na počátku 90. let nepřímo potvrdilo, když jsem opakovaně na pracovních cestách navštívil USA a poznával jejich právní systém.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru