Zhruba rok již uplynul od chvíle, kdy ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) vytáhla do boje proti církevním restitucím na Pražském hradě. Svému slibu o speciálním zákonu dostála i přesto, že se pražské arcibiskupství a prezidentská kancelář mezitím dohodly na kompromisním řešení. Návrhy zákonů však nedoputovaly dál než do připomínkového řízení.

Nyní připouští, že se nedostanou ani na jednání vlády. "Vládě se zatím nebudou předkládat, protože není shoda koalice," zdůvodňuje. Původně Šlechtová vystupovala odhodlaně. "Pražský hrad je symbol naší národní státnosti, je to symbol náš, naší republiky a nedomnívám se, že by jakékoliv budovy na Hradě měly být vráceny církvi," napsala loni v lednu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.