Už jsme si zvykli, že noviny a časopisy obsahují v prvních dnech nového roku mimo jiné informace o novinkách v oblasti daní, které zpravidla vstupovaly v účinnost 1. ledna. Letos je tomu ale poněkud jinak, protože řada novinek přišla už v průběhu podzimu 2016.

Pokud si běžný český občan nepodnikatel položí otázku, co nás v roce 2017 čeká v oblasti daní, je odpověď snadná − nic převratného. V parlamentu projednávaná novela zákona o daních z příjmů, která půjde do třetího čtení od 10. ledna 2017, bude mít tentokrát překvapivě účinnost od 1. dubna. Od tohoto data se tedy zvýší sleva na druhé a třetí dítě. Jinak žádné převratné změny pro nepodnikatele nepřijdou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru