Ministerstvo vnitra chce ústavním zákonem povýšit právo použít legálně držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka. Podle návrhu novely by se lidé mohli bránit proti teroristům. Resort míní, že by takzvaný "obranný zásah" zbraní mohl zabránit ztrátám na životech a zvýšit obranyschopnost tam, kam nestačí doběhnout policie, případně armáda. Praxe v Americe, kde je držení zbraně základním právem občana, ovšem ukazuje, že cílem jsou především nevinní. Počet zabitých teroristů občany se naopak limitně blíží nule. Představa ozbrojené domobrany v Česku, kde bdělí občané neváhají nahlásit policii africký soubor, případně slovenské lesníky coby nebezpečné migranty, je děsivá. Protože lidem, kteří dřív jednají, než myslí, zbraň do rukou nepatří.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru