Vláda chce posílit příliv ukrajinských pracovníků do Česka. Ministerstvo zahraničí proto připravilo návrh, který by zrychlil práci českého generálního konzulátu ve Lvově a zvýšil roční kvótu pro zaměstnávání Ukrajinců v Česku z nynějších 4300 na 5500.

Projekt však zatím naráží na odpor odborářů, kteří zaměstnavatelům vyčítají, že chtějí cizince hlavně proto, aby mohli dál vyplácet nízké mzdy. Rozhodnutí má padnout po tripartitě, tedy setkání vlády se zástupci zaměstnavatelů a odborářů ve druhé polovině ledna.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.