Stane se Marine Le Penová francouzskou prezidentkou a začne rozpad Evropské unie? Vyhraje Andrej Babiš volby a bude z premiérského křesla řídit Česko jako firmu? Podobných otázek, na které na začátku roku 2017 neznáme odpovědi, jsou desítky, tak jako každý rok. Ale letos, kdy do Bílého domu nastoupí prezident Donald Trump, o němž nevíme, zda jeho příští tweet nevyvolá menší válku, je situace jiná, než byla v posledních 27 letech od pádu Berlínské zdi.

Česká politika bude součástí volební smrště, která může na dlouhá léta dopředu změnit uspořádání Evropy. A nejen jí. Nejprve mohou v březnu Nizozemci poslat do premiérského křesla populistu Geerta Wilderse. Potom Francouzi zvolit prezidentku, která má v plánu co nejdříve vyhlásit referendum o členství země v Evropské unii. Mezitím se ještě může zhroutit nedávno sestavená vláda v Itálii a během jara může dojít na volby. Ty by nyní vyhrálo Hnutí pěti hvězd vedené komikem Beppem Grillem, jenž má v plánu odchod země z eurozóny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.