Olomouc, Plzeň, Hradec, Ostrava, Praha… Seznam měst, kde novoroční ohňostroje pořádají radnice, ukazuje, jak je mezi voliči odpálení statisícových částek populární. Nebo že si to alespoň tamní politici myslí. Ohňostroj je atrakce, u níž má využití veřejných peněz zdánlivě smysl. Není možné zařídit, aby jej viděli jen platící diváci − takže jej z daní platí všichni. Přitom co je dnes jednodušší než využít některou z mnoha crowdfundingových platforem. I kdyby přispěla jen část těch, kdo se na krásně ozářenou oblohu těší, stačil by pakatel odpovídající ceně jízdenky MHD či účtu za krátké parkování. Samozřejmostí by měla být také podpora byznysu. A pokud by se peněz nevybralo dost? Věděli bychom aspoň víc o tom, jaké jsou reálné priority.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru