Když ministerstvo zahraničí před Vánoci vydalo propagační videoklip, jenž láká turisty do České republiky, hudebníky nad ním napadaly dvě věci. Zaprvé proč ve videu zvaném Czechia Has Marvellous People klavírista Ivo Kahánek hraje na nástroj značky Steinway, a nikoliv na českého Petrofa. A především: jestli ministerstvo nebude muset přestříhat pasáž, v níž Jiří Bělohlávek diriguje Českou filharmonii.

Čtvrt roku po začátku sezony nejznámější žijící český dirigent stále neměl podepsanou smlouvu na další období. Tuto neděli doba nejistoty skončila. Sedmdesátiletý Bělohlávek, jenž první český orchestr znovu vede od roku 2012, podepsal kontrakt, podle nějž bude mít Českou filharmonii pod taktovkou až do sezony 2021/2022.

Jednání s ministerstvem kultury o prodloužení smlouvy se prý sám neúčastnil. "Byl jsem připraven to vydržet do konce sezony. Těší mě, že se to vyřešilo dřív," říká.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.