Volební rok přináší výhody rodinám s dětmi. Vláda zvýšila částku, kterou díky různým daňovým bonusům uspoří domácnosti, zároveň o ni ale přijde státní rozpočet. Například jen dvě z řady výhod, kterými koaliční strany častují voliče, konkrétně školkovné a daňové slevy na děti, vyjdou letos státní pokladnu na 1,7 miliardy korun.

Daňové odpočty na druhé a třetí dítě narostou skokově po tisícikorunách. Pro letošek sice novinka není ještě schválená, ale koalice ji slibuje jako hotovou a ubezpečuje, že ji určitě prosadí. Za třetího a dalšího potomka budou moci rodiče odečítat z daní o 3,6 tisíce korun ročně více než nyní. "Daňové zvýhodnění na druhé dítě meziročně vzroste o 200 korun za měsíc," uvedl mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Za druhé dítě tak úleva vystoupá na devatenáct a půl tisíce ročně, lehce přes 24 tisíc to bude za třetí a další dítě. Ještě před třemi lety byl přitom tento odpočet o deset tisíc nižší.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.