Před půl rokem to vypadalo, že z Útvaru proti organizovanému zločinu (ÚOOZ) odejdou kvůli slučování nyní už zaniklých útvarů desítky zkušených policistů. Nakonec ale spolu s tehdejším ředitelem a jednou z klíčových postav policejní reorganizace Robertem Šlachtou odešlo jen kolem deseti jedinců. Vše začalo před letošním létem, kdy se objevila informace, že policejní prezidium potichu chystá sloučení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) a vytvoří nový útvar − Národní centrálu proti organizovanému zločinu.

Proti tomu se rázem zvedl odpor ze strany někdejšího šéfa ÚOOZ Šlachty, za kterého se postavil téměř celý jeho útvar a někteří státní zástupci. "Nejzávažnější je skutečnost, že ze dvou našich trestních věcí vyplývá podezření, že už zhruba před třemi roky bylo plánováno sloučení ÚOOZ s jiným útvarem policie s celorepublikovou působností. Cílem bylo elegantně se zbavit plukovníka Šlachty," řekl tehdy náměstek olomouckého vrchního žalobce Pavel Komár.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.