Téměř tři čtvrtě pacientů, kteří trpí nevyléčitelnou rakovinou, umírají v nemocnicích. Ročně by potřebovalo speciální paliativní péči 70 tisíc lidí, z toho se ve dvou tisícovkách případů jedná o děti. Většina z nich postrádá speciální zařízení nebo mobilní služby a situace se nezlepší, dokud nebude existovat zákon, který nastaví hospicům jasná pravidla.

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) nyní na přípravě nové legislativy pracuje. Do několika týdnů rozhodne, zda pro hospice vytvoří speciální samostatný zákon, nebo novelizuje již existující zdravotní či sociální normu. Samotná pravidla pro hospice by měla vzniknout vzápětí − ideálně tak rychle, aby je stihla schválit ještě současná sněmovna s mandátem do podzimu 2017.

"Potřebujeme definovat hospic v legislativě, aby bylo zřejmé, jak má být vybavený, jaký má mít řád, kdo má o pacienty pečovat," popsal základní nároky Ludvík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.