Bylo mu tehdy 18, zářil v dresu hokejového klubu Poldi Kladno a měl těsně před odchodem do nejlepší ligy světa, kanadsko-americké NHL. "Chci vydělat peníze a vrátit se domů. Bohatý člověk je jenom ten, kdo si peníze přiveze do své skutečné vlasti," řekl Jaromír Jágr deníku Československý sport v dubnu 1990, v jednom z prvních velkých rozhovorů.

A hned dodal, co hodlá dělat po skončení kariéry: "Užívat konečně života − a třeba chodit po Kladně s doutníkem…"

Od té doby uplynulo už více než čtvrtstoletí, Jágrovy procházky s doutníkem po kladenských ulicích se však stále odkládají. Už brzy mu bude 45 let, v NHL však za Floridu válí dál. A konec kariéry se zdá být v nedohlednu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.