Když nový ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš poprvé krátce po volbách vyrukoval s elektronickou evidencí tržeb, mnoho lidí ji vážně nebralo.

Představa, že po každém sebemenším nákupu bude prodejce odesílat přes internet pokladní stvrzenku na ministerstvo financí, působila v českém podnikatelském prostředí poněkud absurdně. Zejména když se Babiš například v České televizi snažil názorně dokázat, jak odesílání účtenek prodejce nijak nezdrží.

"Tak teď mi to zrovna nefunguje," prohlásil před kamerami po chvíli zápolení s elektronickou pokladnou a připojenou tiskárnou.

Po třech letech je vše jinak a z elektronické evidence tržeb se stala událost roku 2016. Od 1. prosince evidují své tržby podnikatelé v pohostinských a ubytovacích službách, v březnu se k nim přidají všechny maloobchody a velkoobchody.

Do června roku 2018 pak budou elektronickou cestou odesílat účtenky všichni podnikatelé, kteří přijímají hotové peníze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.