Jaromír Jágr asistoval u jediného gólu hokejistů Floridy při prohře 1:3 s Bostonem a s 1888 body se osamostatnil na druhém místě historického bodování NHL. Čtyřiačtyřicetiletý český veterán dosáhl milníku dva dny poté, co díky třem asistencím dohonil dosud druhého Marka Messiera.

Jágr se v duelu s Bostonem zapsal do statistik trochu kuriózním způsobem. V 54. minutě clonil před brankou, když se puk po střele obránce Michaela Mathesona otřel o jeho kalhoty, trefil brankáře Tuukku Raska do masky a Aleksander Barkov pohotovou dorážkou snížil na 1:2.

Rozhodčí ještě potvrdili Jágrovu teč pomocí opakovaného záznamu a následně bylo utkání na několik minut přerušeno. Jágr se dočkal bouřlivého aplausu ve stoje a vzápětí při krátkém ceremoniálu na ledě obdržel na památku zlatou hokejku. "Přál bych si vstřelit nějaký hezký gól nebo pěkně přihrát, ale trefilo mi to zadek," komentoval s úsměvem svůj historický zápis.

Více bodů v NHL už má pouze Wayne Gretzky (2857), na něhož kladenský odchovanec ztrácí nedostižných 969 bodů. "Hraješ tu hru dobře," vzkázala Jágrovi kanadská legenda v krátké zdravici na videu.

Radost mu však kazila porážka. Panteři totiž ve zbylých šesti minutách už vyrovnat nedokázali a vítězství Bruins pečetil 83 sekund před závěrečnou sirénou trefou do prázdné branky při power-play David Backes.