Do dvou let by Praha mohla prolomit stavební uzávěry v důležitých lokalitách, jako je Nákladové nádraží Žižkov a Bubny. Je to sice optimistický výhled, ale předseda zelených a zastupitel hlavního města Matěj Stropnický věří, že magistrát má šanci uspět.

V Praze je zhruba 30 stavebních uzávěr, které blokují výstavbu na nejcennějších územích města. Například Žižkov by se mohl stát významnou rezidenční čtvrtí a Bubny mají podle nového šéfa Institutu plánování a rozvoje Ondřeje Boháče "ohromný potenciál". Oblast je dobře dopravně dostupná a v budoucnu by zde mohla vzniknout úplně nová obchodní a administrativní čtvrť.

30 uzávěr

Zhruba tolik je míst, kde hlavní město Praha blokuje výstavbu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.