Miminku obepíná pěst náramek se zařízením připomínajícím malé vajíčko, které sbírá pro starostlivé rodiče data o tom, jaký má jejich dítě tep, jestli mu není zima nebo zdali v době jejich nepřítomnosti nepláče. Rodiče pak mohou všechno kontrolovat v aplikaci v mobilu. Obrázek připomínající sci-fi je ve skutečnosti blíž realitě, než by se mohlo zdát. Náramek zvaný Neebo se na evropský a americký trh právě chystá přivést v Česku založená firma Daatrics.

Přestože ve svém týmu nemá jediné tuzemské jméno, start-up se jako český prezentuje. "Otcem" chytrého náramku je totiž Andrey Khayrullaev − původem Uzbek, který vystudoval Univerzitu Karlovu a od té doby žije v Praze, kam umístil i sídlo firmy. "Jsem fanoušek moderních technologií a mám dvě děti. Když se mi narodily, pořád jsme se o ně se ženou báli," popisuje zrod nápadu muž, který dříve působil v marketingu a před dvěma lety firmu Daatrics založil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.