Zahraniční politika České republiky hledala v roce 2016 své místo v Evropě i ve světě. Podle analytika Michala Kořana z pražského Ústavu mezinárodních vztahů se nenechala zatáhnout do čínské sféry vlivu, nic se nezměnilo na našem vztahu k Rusku, ale je třeba si ujasnit, jakou Češi chtějí Evropskou unii a jaké místo v ní chtějí zastávat.

HN: Stali jsme se letos součástí ruské nebo čínské sféry vlivu?

Ani jedné. Ale rozhodně se otevřel prostor pro ovlivňování české vnitřní i zahraniční politiky ze strany ne zcela transparentních, zejména čínských subjektů. Je to něco, o čem bychom měli diskutovat. Celkové zakotvení České republiky v Evropské unii a Severoatlantické alianci zůstává neochvějně pevné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.