Příští rok si Rusko bude připomínat sto let od bolševického převratu v roce 1917. A Kreml se stále nerozhodl, zda a jak výročí oslaví. Vladimir Putin jen vágně prohlásil, že historie by měla sloužit především k usmíření lidí. Další prokremelští protagonisté zdůrazňují, že revoluce jsou špatné samy o sobě.

"Lekce z dějin potřebujeme především kvůli usmíření, pro posílení společenské, politické a občanské jednoty, které se nám v posledních letech podařilo dosáhnout. Nesmíme táhnout rozkoly, zlobu a krutosti minulosti do našeho současného života," prohlásil Putin počátkem prosince v projevu k Federálnímu shromáždění.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.