Sedm minut po dvacáté hodině sjel v pondělí černý nákladní vůz značky Scania z berlínské silnice a na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz zlikvidoval stánky, obchody i lidi. Ještě čtyřiadvacet hodin po masakru neměla ale německá policie jasno, kdo seděl za volantem. Vyšetřovatelé aspoň vědí, že tragédie, na jejímž konci bylo podle úterních zpráv dvanáct mrtvých a osmačtyřicet zraněných, začala už čtyři hodiny předtím.

Pachatel pravděpodobně přepadl na parkovišti v centru Berlína vůz s polskou poznávací značkou. Vozidlo přijelo do německé metropole z Itálie, odkud vezlo pětadvacetitunový náklad kovových konstrukcí. Polská přepravní firma vlastnící dotyčný vůz uvádí, že kontakt se svým řidičem ztratila po třetí hodině odpoledne. Manželka se řidiči po čtvrté hodině už nemohla dovolat na mobil.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.