Ministerstva průmyslu Jana Mládka a financí Andreje Babiše opět ukázala, že se ani po dvou letech sporů nejsou schopná dohodnout na řešení stávající situace ve financování exportu. Reforma krachujícího systému se odkládá minimálně o další rok. Státní Česká exportní banka má přitom velké problémy a spolu s pojišťovnou EGAP budou obě instituce do roka potřebovat až 16,4 miliardy korun.

Ještě v září to přitom vypadalo, že se vleklá krize konečně blíží ke konci, když šéf dozorčí rady ČEB Pavel Kysilka a její člen Miroslav Zámečník připravili návrh zásadní reformy. Podle obou ekonomů bylo ideálním řešením uspořádání, kdy by EGAP 100procentně ovládal exportní banku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.