Temně rudý květ na zelených listech. Ostrý kontrast a zároveň barevný soulad rostliny, které se říká vánoční hvězda, je nepřehlédnutelný. Původně indiánskou květinu si oblíbili lidé po celé Evropě a na konci roku nechybí skoro v žádné domácnosti či kanceláři.

Byznys s vánoční hvězdou, v anglosaském světě známou jako poinsettia, začal ve velkém po druhé světové válce. Do té doby ji v Evropě kromě botaniků téměř nikdo neznal. První zemí, kde se v Evropě uchytila, bylo v padesátých letech Německo.

Do Československa květina pronikla o 20 let později, vládnoucí komunisty zaujala zejména rudou barvou a chtěli její spojení s vánočními svátky potlačit.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.