Vyrostla jako spořádaná Saúdská Arabka, vyznavačka tamní radikální verze islámu, která podle saúdskoarabských škol nakonec ovládne svět a nepochybuje o správnosti striktních nařízení, jež ovládají saúdskou ropnou monarchii. Nic nenaznačovalo, že se Manal aš-Šarífová stane bojovnicí za lidská práva a disidentkou − ostatně význam těchto slov ještě před pár lety, jak sama říká, nechápala. A nic také nenasvědčovalo tomu, že ji časopis Time zařadí mezi sto nejvlivnějších lidí světa a magazín Foreign Policy mezi nejvýznamnější světové vůdce a myslitele. A že se v rodné zemi stane nevítanou osobou, které při každé návštěvě hrozí zatčení.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.