Tim Leslie o sobě rád říká, že je veteránem v řadách Amazonu. Pro firmu, která po celém světě proslula nepříliš citlivou personální politikou, pracuje 16 let. Absolvent práv z prestižní Yaleovy univerzity toho po čas své kariéry v největším globálním e-shopu zažil už hodně, posledních pár let se ale věnuje expanzi společnosti do světa videa. Je jedním z klíčových lidí, kteří mají zakladateli Amazonu, ambicióznímu megalomanovi Jeffu Bezosovi, zajistit, že virtuální samoobsluha ovládne i zábavu svých zákazníků. Že lidé zapomenou na tradiční televize, pokud možno i na Netflix, a budou volné chvíle trávit v on-line videotéce Amazon Prime. Minulý týden ji po USA, Británii a Německu rozšířili v podstatě do celého světa včetně Česka.

"Nejlepší na tom je, že teprve začínáme," chlubil se Tim Leslie, když zpřístupnění videobalíčku oznamoval s tím, že prvního půl roku jej budou mít noví zákazníci jen za tři eura měsíčně. To bylo lákadlo číslo jedna.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?