Divoká jednodenní stávka několika desítek horníků v dole Makoszowy ve Slezsku vyděsila polskou vládu. Ta v loňské předvolební kampani slibovala, že žádné polské doly nebudou uzavřeny, i když celé hornictví je ve vážné krizi. Jenže Evropská komise odmítla povolit veřejnou pomoc na záchranu polských dolů bez toho, aby čtyři doly ukončily činnost. Jako první má do konce letošního roku skončit právě Makoszowy, který byl loni vyčleněn z největší evropské důlní firmy Kompania Weglowa do státní Společnosti pro restrukturalizaci dolů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.