Evakuace východní části severosyrského města Aleppo, která začala ve čtvrtek, se v pátek zastavila. Poté co za posledních 24 hodin enklávu opustilo až 9500 lidí, se celý proces zablokoval po zásahu provládních šíitských milic. Ty si stěžují, že radikálové z Fronty dobytí Sýrie, kteří se hlásí k al-Káidě, znemožnili souběžnou evakuaci zraněných ze dvou šíitských vesnic v povstaleckém obležení. Rusko a Turecko, která zastupují zájmy dvou stran konfliktu, se mezitím shodly na potřebě obnovy mírových rozhovorů doplněných o celostátní syrské příměří.

Situaci v Aleppu zkomplikovaly šíitské milice, které spustily palbu na konvoj nákladních vozidel, autobusů a osobních aut jedoucí ve vyhrazeném koridoru. Zdůvodnily to tím, že nebyla splněna dohoda o evakuaci zraněných z šíitských vesnic Fúa a Kafrája, které jsou v obklíčení několika povstaleckých skupin. Ze všech skupin se pouze Fronta dobytí Sýrie (bývalá fronta an-Nusra, tedy odnož al-Káidy) jako jediná k dohodě nepřipojila.

Podle ruského ministerstva obrany byly z části východního Aleppa, kde jsou ještě ohniska povstaleckého odporu, evakuovány všechny ženy a děti, stejně jako rebelové, kteří chtěli využít možnosti odejít. Zónu opustilo i 337 zraněných osob. Moskva dodala, že v některých částech města zůstalo několik radikálních povstaleckých bojovníků odhodlaných bojovat do konce, kteří dál střílejí po syrských vojácích. Ti tak pokračují v boji s cílem dobýt zbývající povstalecké pozice.

Povstalecké zdroje naproti tomu tvrdí, že z města vyjelo od začátku evakuace jen několik málo konvojů se zraněnými a civilisty a že rebelové zůstali na místě.

Nevládní organizace a turecké zdroje hovořily o desítkách tisíc lidí, které měly být z Aleppa evakuovány. V Idlibu na severozápadě Sýrie, kam většina evakuovaných směřuje, má být v provizorních táborech ubytováno zhruba 30 000 lidí, přičemž se o tom hovoří jako o nejhorším scénáři. Poblíž hranice s Tureckem budují nevládní humanitární organizace tábor s 10 000 stany.

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že by se mohly obnovit mírové rozhovory mezi vládnoucím syrským režimem a opozicí, a to v kazašském hlavním městě Astaně. Upozornil, že má jít o doplňující jednání k těm, která se vedla v Ženevě. Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu potvrdil, že Ankara ve spolupráci s Moskvou plánuje zorganizovat mírové rozhovory.