Světové ekonomické dění bylo v posledních dnech ve stínu zasedání americké centrální banky. Fed navíc zastínil i zasedání čínské Ústřední ekonomické pracovní konference, setkání čínských lídrů ohledně ekonomických cílů a priorit na příští rok.

Vzhledem k návrhům z posledního zasedání politbyra 9. prosince se od tohoto shromáždění mnoho nečeká, protože musí být vytvořeno zdání konzistence a klidu do příštího roku, kdy by mělo dojít k "výměně kádrů". Proto budou pojmenovány stejné úkoly jako v tomto roce: snížení kapacit a zásob v čínské ekonomice, snížení nákladů a dluhové zátěže a celkové posílení slabých stránek ekonomiky. Na druhou stranu je potřeba sledovat jakékoliv závěry tohoto orgánu, protože důsledky či špatná řešení strukturálních problémů v Číně mají potenciál přinést do globální ekonomiky šoky.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru