Německé firmě Toi Toi se v Česku nejvíce dařilo v roce 2008, kdy převážně stavebním firmám najednou pronajala 4700 mobilních toalet. "To bylo naše nejveselejší období, tehdy stavební trh fungoval. Dnes tvoří asi 60 procent našeho obratu," říká Karel Svoboda, spolumajitel české pobočky. Po krizi firma začala znovu růst až v roce 2014. Ředitel Svoboda pro letošek předpovídá obrat 260 milionů korun, což meziročně představuje čtyřprocentní růst.

Mezi významné zákazníky firmy, která v Česku zaměstnává 120 lidí a loni hospodařila se ziskem 56,3 milionu korun, patří města, která kabiny umisťují na dětská hřiště, parkoviště nebo hřbitovy. V minulosti firma zajišťovala také rozsáhlá armádní cvičení nebo filmová natáčení. Filmové produkce své nároky na zázemí zvyšují a chemické záchody dnes už téměř nevyužívají.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru