Stalo se to, čeho se zahraniční firmy podnikající v Číně už delší dobu velice obávaly. Peking, který se snaží všemožnými způsoby zmírnit silný odliv kapitálu ze země, jim značně ztížil převod dividend domů.

Devizová správa v Šanghaji, hlavním finančním centru země, si pozvala zástupce 20 čínských a zahraničních bank, aby jim sdělila, že podniky, jež dosud převáděly dividendy ze svého běžného účtu, musí k tomuto účelu nově zřídit účet kapitálový. Zatímco pro ten první účet dříve neexistovalo omezení a pro účet kapitálový platil pro jednu transakci limit 50 milionů dolarů, nyní je to pouze pět milionů dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.