Pořízení družstevního bytu, právně ovšem členského podílu v bytovém družstvu, či koupě bytu v osobním vlastnictví je až hamletovsky věčná otázka. Každý z nich má své výhody a nevýhody. Přestože více ceněný je byt v osobním vlastnictví, vlastnictví členského podílu v bytovém družstvu může tyto výhody v mnohém kompenzovat.

Velkou výhodou je dostupnost financování. Zejména nové družstevní byty lze ve většině případů pořídit pouze za část jejich kupní ceny, která se platí v okamžiku podpisu smlouvy v podobě základního členského vkladu. Zbytek členové družstva doplácejí následně v podobě měsíčních anuitních splátek. Tento mechanismus je tedy podobný hypotéce, ale je dostupný i osobám, které hypotéku nezískají.

V článku se dále dozvíte

  • Přestože více ceněný je byt v osobním vlastnictví, vlastnictví členského podílu v bytovém družstvu může tyto výhody v mnohém kompenzovat.
  • Koupě družstevního bytu je i zajímavou investicí. Je možné ho za nižší cenu s jistým právním rizikem koupit, převést do osobního vlastnictví a se ziskem následně prodat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.