Návrh zákona, který by v Česku vytvořil síť neziskových nemocnic, kritizuje vládní ANO a ke schválení ho nedoporučila ani Legislativní rada vlády. Nový ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík však i přesto zákon svého předchůdce Svatopluka Němečka (oba ČSSD) přinese ve středu k posouzení svým vládním kolegům.

Zákon, který vláda Bohuslava Sobotky slíbila při svém vzniku prosadit, by převedl zhruba čtyřicet státem řízených nemocnic na novou právní formu − neziskové organizace. Ostatní nemocnice včetně soukromých by si ale o tento status mohly požádat také. Sobotka zařadil prosazení této změny mezi hlavní Ludvíkovy úkoly.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.