Policie na severu Čech pozatýkala celkem 24 lidí a obvinila je z dotačních podvodů. Mezi obviněnými jsou i dřívější politické špičky − například bývalý senátor ODS Alexandr Novák, který byl v minulosti odsouzen za korupci. Mezi zadrženými je i bývalá ústecká hejtmanka Jana Vaňhová (ČSSD) či vlivný podnikatel a někdejší člen ODS Daniel Ježek.

Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze. Jeho žalobce Tomáš Minx uvedl, že zadržení "jsou obviněni ze spáchání zejména zvlášť závažného zločinu poškození finančních zájmů Evropské unie". Dodal, že všichni jsou stíháni jako organizovaná skupina, která se trestných činů dopustila v souvislosti s činností Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.