Bitva o syrské Aleppo se chýlí ke konci. Povstalci, mezi které patří skupiny napojené na Svobodnou syrskou armádu, tak i radikální islamisté se stáhli ze všech šesti důležitých čtvrtí, které dosud ovládali. Moskva, která podporuje režim syrského prezidenta Bašára Asada, tvrdí, že vláda ovládá již 95 procent města.

Asadovy síly naopak opět překvapivě ztratily Palmýru. Ani masivní ruské letecké zásahy nezabránily jednotkám takzvaného Islámského státu ve znovudobytí historického města, jehož památky nedávno islamisté poničili. Zprávy, že takzvaný Islámský stát je definitivně před zničením, se tak ukazují jako liché. Další vývoj syrského konfliktu odhadnout nelze.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru