Bezesporu jednou z hlavních kauz uplynulého týdne bylo kompro na teď už bývalého ředitele hradního protokolu Jindřicha Forejta. Mezi novináři se o něm vědělo týdny a nejméně dva mediální domy sérii intimních videí koupily, ale na radu právníků nakonec nepoužily. Nakonec se našel blog, který za záběry nejenom zaplatil, ale udělal z nich i screenshoty a kauzu pojal jako několikadenní seriál. O videu víme tolik, že bývalého protokoláře zachycuje při šňupání bílého prášku − podle blogu Hlídací pes i bulvárních serverů jde o pervitin. Blog argumentuje tím, že zveřejnění soukromých záběrů je ve veřejném zájmu, protože dokumentují chování státního úředníka, které by mohlo být bezpečnostním rizikem.

Video prodal médiím trestaný drogový dealer a zprostředkovatel placených sexuálních služeb. Vůbec se netají tím, co dělá, a novinářům ochotně vyprávěl svou verzi, podle které mu Forejt dlužil peníze a on se na něm rozhodl zahojit tím, že dlužnou částku dostane jaksi náhradou od novinářů. Je to celé pochybné. Muž jako by se vůbec nebál toho, že se veřejně přiznává k distribuci drog, což je trestný čin. Navíc se video snažil udat za velmi rozdílné částky. Těžko tedy věřit tomu, že mu šlo jenom o pokrytí dluhu, vždyť rozpětí se pohybovalo od 35 tisíc po čtvrt milionu. Podle blogu Hlídací pes ho také nabízí k prodeji i poté, co už byla kauza zveřejněna.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru