Svůj nový džob má oficiálně od konce listopadu, ale pro nejstarší tuzemskou cestovní kancelář Jan Koláčný pracuje už od srpna, kdy Čedok koupila polská Itaka. Majitelé polské jedničky v dovolenkových zájezdech na Koláčného vsadili nejen při administrativním dokončení transakce, ale vybrali si ho i za klíčového manažera, který má nastartovat Čedok k novému růstu. "Souběžně s jednáními o převodu akcionářských práv na Itaku se intenzivně připravovala nabídka zájezdů Čedoku na příští léto. Je širší než v předchozích letech a cenově konkurenceschopnější," říká nový generální ředitel Čedoku.

Více v cizině než doma

Posledních dvacet let pracuje Koláčný pro cestovní kanceláře, ale před tím se věnoval zahraniční službě pro stát. Působil na zastoupeních spadajících pod ministerstva obchodu a zahraničí a na Blízkém a Středním východě i v Africe pomáhal razit cestu českým výrobcům. Zajímala ho také činnost zahraničních misí OSN a jako pozorovatel OSN byl například u prvních voleb po svržení apartheidu v Jihoafrické republice a měl příležitost setkat se s Nelsonem Mandelou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru