Svůj nový džob má oficiálně od konce listopadu, ale pro nejstarší tuzemskou cestovní kancelář Jan Koláčný pracuje už od srpna, kdy Čedok koupila polská Itaka. Majitelé polské jedničky v dovolenkových zájezdech na Koláčného vsadili nejen při administrativním dokončení transakce, ale vybrali si ho i za klíčového manažera, který má nastartovat Čedok k novému růstu. "Souběžně s jednáními o převodu akcionářských práv na Itaku se intenzivně připravovala nabídka zájezdů Čedoku na příští léto. Je širší než v předchozích letech a cenově konkurenceschopnější," říká nový generální ředitel Čedoku.

Více v cizině než doma

Posledních dvacet let pracuje Koláčný pro cestovní kanceláře, ale před tím se věnoval zahraniční službě pro stát. Působil na zastoupeních spadajících pod ministerstva obchodu a zahraničí a na Blízkém a Středním východě i v Africe pomáhal razit cestu českým výrobcům. Zajímala ho také činnost zahraničních misí OSN a jako pozorovatel OSN byl například u prvních voleb po svržení apartheidu v Jihoafrické republice a měl příležitost setkat se s Nelsonem Mandelou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.