Tak tenhle příběh ocení devět z deseti milovníků konspiračních teorií. V úterý se objevilo na veřejnosti video kompromitující hradního ceremoniáře Jindřicha Forejta, který vzápětí rezignoval ze "zdravotních a osobních důvodů". O pár desítek hodin později se šéfem protokolu prezidentské kanceláře stává Miroslav Sklenář. Přichází z čínské CEFC, firmy, ke které se Hrad už delší dobu vine jako koťátko k nohám pana domácího. Šéf představenstva CEFC Jie Ťien-min je už rok a půl poradcem Miloše Zemana, Hrad všemožně podporuje aktivity CEFC v Česku. A teď na důležité místo na Hradě míří dosavadní sekční ředitel zahraničních věcí a protokolu CEFC Europe Sklenář. Chce hradní protokol "stabilizovat" (sic!). Upřímně řečeno, člověk vlastně ani nemusí být paranoik, aby mu začala blikat kontrolka.

V souvislosti s odejitým protokolářem Forejtem se mluvilo o tom, že byl bezpečnostním rizikem. Konzumace drog (pokud to, co šňupe na printscreenech, byly drogy) nesporně rizikem je. Byl vydíratelný a právem se klade otázka, jak je možné, že Národní bezpečnostní úřad či BIS na riziko neupozornily. Forejt je ale v každém případě pryč a přichází Sklenář z čínské CEFC. Jak se to má s tímto mužem a rozebíraným bezpečnostním rizikem?

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru