Zůstaly po něm na Pražském hradě zapečetěné dveře jeho kanceláře a také několik otázek i podezření, týkajících se lidí a poměrů v okolí prezidenta Miloše Zemana.

Šéf protokolu Jindřich Forejt jako jeden z mála nahlédl do nejstřeženějších zákoutí Hradu, aby byl nakonec nucen z něho odejít z "osobních a zdravotních důvodů". Určitě si nepředstavoval, že jeho dosavadní úspěšná kariéra vezme takový konec. Přestože před čtyřmi lety prohlásil: "Téměř všichni ceremoniáři československých prezidentů skončili špatně. Tak uvidíme, jak dopadnu já, do konce volebního období současného prezidenta ještě pár měsíců zbývá." Při těchto slovech se usmíval, však se také psal rok 2012 a jeho čekalo ještě několik měsíců práce pro tehdejšího prezidenta Václava Klause a jeho manželku, s nimiž si velmi dobře rozuměl. Exprezident se jej ve středu také veřejně zastal.

Co přesně se odehrávalo od chvíle, kdy vstoupil do služeb Klausova nástupce Miloše Zemana, není jasné, každopádně se stal součástí "dvora", který od začátku ovládají především dva muži − kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý.

Dva muži s nejasnou podnikatelskou minulostí, kteří se museli smířit s tím, že kromě nich má prezident blízko také k hradnímu protokoláři Forejtovi. Tedy k "Jindříškovi", jak Zeman svého ceremoniáře oslovoval.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hradní protokolář Jindřich Forejt, kterému prezident přezdívá "Jindříšek", předpověděl svůj pád.
  • "Téměř všichni ceremoniáři českých prezidentů skončili špatně. Tak uvidíme, jak dopadnu já," prohlásil Forejt před čtyřmi lety.
  • Jeho konec je spojován s mocenským bojem mezi Forejtem a hradním kancléřem Vratislavem Mynářem a poradcem Martinem Nejedlým.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.