Malé české Silicon Valley se rozvíjí přímo pod dominantou Libereckého kraje, horou Ještěd. V liberecké průmyslové zóně má svůj závod jeden z největších českých výrobců elektroniky, firma HOKAMI CZ. Její desky plošných spojů najdete ve spoustě věcí kolem nás. Jsou centrálním mozkem domácích spotřebičů i průmyslových strojů. Najdete je také v automobilech, lékařských přístrojích, letadlech, vesmírných satelitech i ve vozech F1. Určují, jak tato zařízení budou fungovat. Společnost už devatenáctým rokem většinově vlastní a řídí dnes třiapadesátiletý Josef Suska, muž s pevným stiskem a odhodláním být nejlepší v oboru. Z obchodní společnosti o třech lidech se mu podařilo vybudovat výrobní podnik, který by už příští rok mohl dosáhnout miliardových tržeb. Svůj úspěch staví hlavně na inovaci.

Hlavní část výroby probíhá ve dvou směnách na čtyřech nejmodernějších automatických linkách. Díky rozsáhlým investicím, které se jen za posledního dva a půl roku vyšplhaly zhruba ke 270 milionům korun, jsou v HOKAMI schopni na základě zákazníkem dodané dokumentace vyrobit jakkoli složitou elektroniku. "Vlastníme ucelenou technologii pro střední i malé série desek. Součástkami osazujeme prototypy i statisícové série. Každý den na linkách vyrábíme něco jiného a ročně u nás vznikne na 7 milionů hotových výrobků," vypráví Suska.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.