Zařazení zelených střech do programu Nová zelená úsporám má velmi pragmatické a ekonomické důvody. Podobně jako parky, trávníky a jiná veřejná zeleň prospívají svému okolí, náklady na jejich zbudování přitom majiteli pokryje právě veřejná podpora.

Přínosy zelených střech pro okolí už se popisovaly nesčetněkrát − snižují teplotu ve městech, a tím i ekonomické ztráty plynoucí z dlouhotrvajících veder, odebírají srážkovou vodu, a tak snižují následky lokálních povodní, přinášejí stoprocentní úsporu na chlazení budov a zvyšují hodnotu nemovitosti. Zelené střechy čistí a zvlhčují vzduch, a mají tak pozitivní vliv na lidské zdraví, na pohled působí příjemně a protistresově, a pokud se využívají jako rekreační, vytváří místa pro setkávání lidí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru